Neváhejte a kontaktujte nás!
  0903 911 953    info@koba-zahrada.sk

Semená

Kvalitné semená zeleniny a bylín priamo od šľachtiteľa MoravoSeed.

ProduktPočet semienCena
Semená: Brokolica LIMBA
  Skladom

Skorá odroda brokolice Limba sa vyznačuje tým, že okrem centrálnej, stredne veľkej a zelenej ružici vytvára z bočných výhonkov menšie ružičky, ktoré sú odolné voči chladu. Sú určené na priamu konzumáciu, ale aj krátkodobé skladovanie. Semená brokolice po zasadení dobre zalejte. Časom ich polievajte menej aby ste im dali možnosť dobre sa...

100s0,53 €
Semená: Brokolica APOLENA F1

Poloneskorý hybrid brokolice Apolena F1 je vhodný na celoročné pestovanie. Je určený na priamu konzumáciu, krátkodobé skladovanie, ale aj na mrazenie. Ružice sú veľké a môžu vážiť až 1kg. Mladučká brokolica je dostatočne jemná na to aby ste ju mohli zjesť aj bez tepelnej úpravy. Vegetača doba od výsadby je 75 až 85 dní.

30s0,91 €
Semená: Karfiol neskorý OCTAVIAN
  Skladom   Novinka

Poloneskorá odroda určená pre jesenný zber. Rastliny sú silnejšieho vzrastu s bielou stredne hrboľatou ružicou odolnou proti fialoveniu. Vyžaduje pravidelnú závlahu a dostatočnú zásobu živín. Vegetačná doba od výsadby je 85 - 95 dní.

70s0,67 €
Semená: Karfiol skorý BETA
  Skladom   Novinka

Veľmi skorá odroda určená pre studené rýchlenie a najskoršie poľné pestovanie. Vytvára bielu, stredne hrboľatú ružicu odolnú proti fialoveniu. Vegetačná doba od výsadby je 58 - 60 dní.

110s0,53 €
Semená: Zeler buľvový ALBIN
  Skladom

Poloskorá, vysoko výnosná, bezantokyanová odroda určená pre jesenný zber. Buľvy sú veľké s bielou dužinou, ktorá nemení farbu ani po konzervárenskom spracovaní. Sú odolné proti tvorbe dutiny. Vegetačná doba od výsadby je 140 dní.

700s0,53 €
Semená: Zeler buľvový MONET F1
  Skladom   Novinka

Skorá, veľmi výnosná hybridná odroda, určená na zber vňate alebo na jesenný zber a skladovanie. Buľva je veľká, odolná voči vybiehaniu do kvetu a vysoko tolerantná k septorióze zeleru. Vegetačná doba od výsadby po zber vňate je cca 90 dní, na zber k skladovaniu cca 135 dní.

50s0,91 €
Semená: Zeler buľvový ASTERIX F1
  Skladom

Skorá, vysoko výnosná hybridná odroda určená pre zber s vňaťou alebo pre jesenný zber na uskladnenie. Buľva je veľmi veľká, guľatá a koreňový systém vyrastá iba zo spodnej časti buľvy. Vegetačná doba od výsadby pre zber na uskladnenie je cca 130 dní.

50s0,91 €
Semená: Zeler listový JEMNÝ
  Skladom

Typ na priamu spotrebu, sušenie i mrazenie. Vytvára veľmi bohatú listovú ružicu a možno ho i prirýchľovať. Vňať zbierame preberaním listov. Vegetačná doba od výsadby je 70 - 80 dní.

400s0,53 €
Semená: Zeler listový PIKANT
  Skladom

Odroda určená pre zber veľmi aromatických listov používaných pre priamu spotrebu, sušenie a mrazenie. Vňať zbierame prebierkou listov postupne v priebehu celej vegetácie. Odroda je odolná voči septorióze zeleru a vyniká mrazuvzdornosťou.

400s0,67 €
Semená: Zeler listový MALACHIT
  Skladom

Poloskorá, stredne vysoká odroda s tmavozelenými listami. Rapíky sú hrubé, dužinaté, dlhé a vzpriamené. pestujeme z predpestovanej sadby. vegetačná doba od výsadby je 75 - 85 dní.

400s0,53 €
Semená: Cibuľa jarná VŠETANA
  Skladom

Jarná cibuľa VŠETANA má guľatý tvar, bielu až žltkastú dužinu a dorastá do hmotnosti 125g. Je odolná voči poškodeniu a vhodná na skladovanie. Cibuľu môžete pestovať z priameho výsevu alebo zo sadzačky. Má nízke nároky na teplo a je schopná zvládnuť aj chladnejšie počasie.

2g (350s)0,53 €
Semená: Cibuľa jarná šalátová GLOBO
  Skladom

Odroda šalátovej cibule GLOBO s vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami je určená pre prípravu šalátov i ako samotná príloha. Má elipsovitý tvar a žltkastú farbu. Odporúčame pestovanie z predpestovanej sadby, kedy cibuľa dorastá do hmotnosti 700 – 1000g. Z priameho výsevu cibuľa dosiahne maximálne 300g. Nie je vhodná na dlhodobejšie skladovanie.

1,3g (240s)0,91 €
Semená: Cibuľa jarná biela AVALON
  Skladom

Poloskorá odroda jarnej cibule AVALON má nízke nároky na živiny, vodu a zvládne aj chladnejšie počasie. Dorastá do hmotnosti 105g. Je určená nielen na priamu konzumáciu, ale taktiež na konzervovanie a strednodobé skladovanie. Cibuľa AVALON je skutočnou pokladnicou éterických olejov a telu prospešných látok ku ktorým patrí napríklad vitamín A,...

2g (350s)0,67 €
Semená: Cibuľa ozimná žltá AUGUSTA
  Skladom

Cibuľa ozimná AUGUSTA patrí medzi skoré odrody určené k prezimovaniu na poli z augustových výsevov. Môžete ju zbierať s vňaťou, sušiť alebo priamo konzumovať. Cibuľa má žltú šupku a chutnú dužinu. Dorastá do hmotnosti 110g.

2g (350s)0,53 €
Semená: Cibuľa jarná červená GRENADA
  Skladom

Skorá odroda GRENADA je veľmi výnosná a obsahuje viac vitamínov ako biela alebo žltá cibuľa. Je vhodná na priamu konzumáciu, ale aj strednodobé skladovanie. Má typickú karmínovo fialovú farbu. Na reze je biela, s karmínovými vnútornými suknicami. Odroda je vhodná pre pestovanie či už zo sadzačky, alebo priamym výsevom, kedy semienko vkladáme...

2g (350s)0,67 €
Semená: Cibuľa jarná AMFORA F1
  Skladom   Novinka

Cibuľa AMFORA F1 patrí medzi neskorú odrodu, ktorá je vhodná na uskladnenie. Dorastá do hmotnosti 160 – 185g. Je určená na pestovanie z priamych výsevov. Keď cibuľu vytiahnete zo zeme, odporúčame ju nechajte počas slnečného počasia ešte niekoľko dní sušiť na záhone. Vegetačná doba je 135 - 140 dní.

1,3g (200s)0,91 €
Semená: Cibuľa jarná UNICO F1
  Skladom

Poloskorá hybridná odroda výborná na uskladnenie. Cibule UNICO F1 sú stredne veľké, široko elipsovité so stredným krčkom ktorý dobre zaťahuje a dosahuje hmotnosť 130 - 135 g. Suknice sú pevné a priliehavé. Vegetačná doba je 128 - 131 dní.

1,3g (200s)0,91 €
Semená: Cibuľa jarná TOSCA
  Skladom

Odroda poloneskorej až neskorej podlhovastej cibule určená najmä pre krájanie na plátky. Cibule majú priečny priemer cca 5 cm dorastajú do dĺžky 12 až 14 cm a dosahujú hmotnosť 160 - 165 g. Suknice sú pevné, stredne hnedé. Veľmi dobre sa skladuje. Vegetačná doba trvá 130 – 135 dní.

1g (200s)0,91 €
Semená: Cibuľa zimná ENTITA
  Skladom

Zimnú cibuľku všetci milujeme predovšetkým kvôli jej chutnej a šťavnatej vňati. Semienka sa vysádzajú od februára až do júla. Keď chcete mať zásobu čerstvej cibuľky počas celého leta, koncom jari začnite vysievať semená každé 2 týždne. Keď sa jej nechceze vzdať ani cez zimu, pokojne si ju vysaďte do nádob a umiestnite na slnečné miesto k...

2g (400s)0,67 €
Semená: Fazuľa kríčková NOVORES
  Skladom   Obľúbené

Poloskorá výnosná odroda určená pre priamy konzum i priemyselné spracovanie. Lusky dorastajú do dĺžky 13 cm, sú veľmi tmavo-zelené, na priereze guľaté. Kvôli citlivosti na neskoré ranné mrazíky ju pestujeme na chránenom slnečnom stanovisku.

20g (60s)0,67 €
Semená: Fazuľa kríčková fialová AMETHYST
  Skladom

Poloskorá, výnosná odroda, určená na zber celých luskov v mliečnej zrelosti zrna. Lusky sa zbierajú postupne, odtrhnutím. Sú vhodné pre priame konzumovanie i konzervovanie. Rastliny sú citlivé na neskoré jarné mráziky, preto ich treba pestovať na chránenom, slnečnom mieste.

20g (60s)0,91 €
Semená: Fazuľa kríčková melír. BORLOTTO L.DI FUOCO NANO
  Skladom

Odroda na priamy konzum celých strukov v mliečnej zrelosti i na konzervovanie. Rastliny pestujeme na chránenom, slnečnom mieste. Neznášajú mráziky.

20g (25s)0,91 €
Semená: Fazuľa kríčková zelená DALMATIN
  Skladom

Skorá až stredne skorá odroda je určená na zber suchého zrelého semena. Lusky sú stredne dlhé, svetlozelenej farby, bez vláknitosti. Semeno je väčšie, oválne, bielo-čierne.

20g (25s)0,91 €
Semená: Fazuľa kríčková zelená SIGMA
  Skladom

Poloskorá výnosná odroda, určená pre zber celých luskov v mliečnej zrelosti zrna. Lusky sa zbierajú postupne, odtrhnutím. Nemajú pergamenovú vrstvu a sú vhodné na priame konzumovanie a konzervovanie. Rastliny sú citlivé na neskoré jarné mráziky, preto ich treba pestovať na chránenom a slnečnom mieste.

30g (75s)0,91 €
Semená: Fazuľa kríčková MAXIDOR
  Skladom   Obľúbené

Odroda kríčkovitého typu vhodná pre priemyselné spracovanie a pre využitie v čerstvom stave. Struk je stredne dlhý, zlatožltý, hladký bez vláknitosti. Semená sú biele.

20g (60s)0,67 €
Semená: Fazuľa kríčková žltá BLANCHE
  Skladom

Skorá až stredne skorá odroda, určená pre zber luskov na zeleno i na zber suchého, zrelého semena. Lusky sú žlté, stredne dlhé, bez vláknitostí. Semeno je ĺadvinovité, dvojfarebné. Základná farba je biela a v strede má čierne škvrny.

20g (50s)0,91 €
Semená: Fazuľa tyčová KONSTANTIN
  Skladom

Poloskorá odroda. Lusky sú svetlozelené, bez vlákna, na priereze majú elipsovitý tvar a dorastajú do dĺžky 18 - 20 cm. Odroda je vhodná na zber čerstvých luskov, ale i na zber semena ktoré má okrovú farbu. Odroda je rezistentná voči antraknóze.

15g (15s)0,91 €
Semená: Fazuľa tyčová fialová BLAUHILDE
  Skladom

Atraktívna fialová odroda bez vláknitosti s guľatými/oválnymi mäsitými luskami dlhými až 27 cm. Je odolná proti bežným chorobám. Vyžaduje dobre odvodnené, vlhké, bohaté pôdy a slnečné stanovisko. Varením zmenia farbu na tmavo zelenú.

15g (15s)0,91 €
Semená: Fazuľa tyčová melír. BORLOTTO DI VIGEVANO
  Skladom

Výnosná, melírovaná odroda pre okrasné účely a kuchynské využitie. Fazuľu vysievame do hniezd po 3 zrnách. Oberáme postupným trhaním luskov. Pestujeme ju na chránenom, slnečnom mieste. Vegetačná doba je 80 dní.

15g (14s)0,91 €
Semená: Fazuľa tyčová GOLDMARIE
  Skladom

Odroda so zlatožltými plodmi pre okrasné účely i kuchynské využitie. Ploché lusky lahodnej chuti, ideálne pri dĺžke 15 cm. Kvôli citlivosti na neskoré mráziky pestujeme na chránenom slnečnom stanovisku.

15g (15s)0,91 €
Semená: Hrach dreňový skorý WINNER
  Skladom   Obľúbené

Skorá odroda na postupný zber zeleného hrášku na priamu konzumáciu, konzerváciu a mrazenie. Struk je 8 - 9 cm dlhý. Vegetačná doba je 60 dní.

50g (200s)0,91 €
Semená: Hrach dreňový veľmi skorý AVOLA
  Skladom

Veľmi skorá odroda na postupný zber zeleného hrášku na priamu konzumáciu, konzervovanie a mrazenie. Zrná sú veľké, stredne zelené. Struk je 8 - 9 cm dlhý a obsahuje 7 - 8 zŕn. Vegetačná doba je 55 - 60 dní.

50g (200s)0,67 €
Semená: Hrach cukrový JESSY
  Skladom

Poloneskorá odroda na priamu konzumáciu, konzerváciu a mrazenie. Struky zberáme postupným trhaním, nemajú vnútornú pergamenovú vrstvu.

30g (100s)0,67 €
Semená: Hrach dreňový neskorý BOOGIE
  Skladom   Obľúbené

Poloneskorá odroda určená pre postupný zber zeleného hrášku na priame konzumovanie, konzervovanie a mrazenie. Vegetačná doba od výsevu je 63 - 69 dní. Na jesenný zber vysievame v polovici júla.

50g (200s)0,67 €
Semená: Kel kučeravý KAPITAN F1
  Skladom

Stredne skorý hybrid vhodný na priame konzumovanie. V kuchynskej úprave sa používa ako kel alebo ako výzdoba pokrmov. Vyniká odolnosťou proti mrazu. Znáša teploty až - 15 °C. Rastlina je vysoká cca 70 cm, rozložitá, odolná proti vyvráteniu.

40s0,53 €
Semená: Kel zelený KAPRAL
  Skladom

Nízka, poloskorá odroda listovej zeleniny s podobným využitím ako kel. Určená je na priame konzumovanie ale aj dekoráciu pokrmov. Vyznačuje sa odolnosťou voči mrazu (až - 12°C). Listy sú bublinaté, silno skučeravené, bohaté na vitamíny,

1g (200s)0,53 €
Semená: Kel kučeravý SCARLET
  Skladom   Novinka

Rastlina veľmi dekoratívneho vzhľadu, bohatá na vitamíny a vhodná na priame konzumovanie. Vďaka vysokej odolnosti voči mrazu (až - 18 °C) je veľmi cennou zeleninou i v zimnom období.

200s0,53 €
Semená: Kel hlávkový skorý ENTIRA F1
  Skladom

Veľmi skorá hybridná odroda , určená pre skoré poľné pestovanie. Rastlina je nízka, hlávka je malá, dobre uzatvorená, stredne pevná s tmavozelenými obalovými listami - na reze je svetložltá. Je odolná proti praskaniu a vybiehaniu do kvetu. Pre urýchlenie zberu je vhodné prekrytie netkanou textíliou.

30s0,53 €
Semená: Kel ružičkový DOLORES F1
  Skladom

Skorý hybrid vhodný na jednorázový zber. Rastlina je vysoká 100 - 110 cm. Ružičky sú stredne zelené, dobre uzatvorené a vyrovnané. Vhodné na konzumovanie i mrazenie. Vegetačná doba od výsadby je 120 - 130 dní.

50s0,67 €
Semená: Kel ružičkový CASIOPEA
  Skladom

Poloneskorá odroda určená najmä na postupný zber. Rastlina je vysoká 110 - 125 cm. Má dobrú odolnosť proti mrazu. Vegetačná doba od výsevu je 150 - 165 dní.

230s0,53 €
Semená: Kapusta pekinská FORCO F1
  Skladom   Novinka

Skorá hybridná odroda, určená pre celoročné pestovanie. Hlávky sú pevné, súdkovitého tvaru, svetlo zelené o hmotnosti 1,2 - 1,5 kg. Odroda je výrazne odolná voči vybiehaniu do kvetu.

40s0,91 €
Semená: Kapusta pekinská HILTON
  Skladom

Odroda určená na jesenný zber. Vegetačná doba od výsevu je 60 - 70 dní. S koreňovým balom možno hlávky strednodobo skladovať. Znesie i slabšie mráziky.

100s0,53 €
Semená: Kapusta čínska PAKET
  Skladom

Skorá odroda čínskej kapusty, určená pre jarný a jesenný zber. Rastlina je stredne vysoká, listové stopky (rapíky) sú biele stredne dlhé, listy veľké tmavozelenej farby. Je stredne odolná k vybiehaniu do kvetu. Vegetačná doba od výsevu je 45 - 55 dní.

0,3g (60s)0,67 €
Semená: Kapusta skorá PYLON F1
  Skladom   Novinka

Veľmi skorá hybridná odroda určená na letný zber. Hlávka je stredná, dobre krytá, svetlo šedo-zelená, vo vnútri žltastá. Odroda je veľmi odolná voči praskaniu hlávok. vegetačná doba je od výsadby 51 - 57 dní.

40s0,67 €
Semená: Kapusta skorá DYNAMIC F1
  Skladom

Veľmi skorá hybridná odroda, určená na pestovanie pod fóliou a najskoršie poľné pestovanie na priamu konzumáciu. Hlávka je dobre zavinutá a výrazne odolná proti praskaniu s hmotnosťou 0,8 - 1,1 kg. Vegetačná doba od výsadby je 60 - 65 dní.

50s0,53 €
Semená: Kel hlávkový neskorý BLISTRA F1
  Skladom

Poloneskorý hybrid určený na letný a jesenný zber. Hlávka je veľká, dobre zavinutá, na reze žltá odolná voči vyvracaniu a predčasnému praskaniu. Vegetačná doba od výsadby je 95 - 100 dní.

40s0,53 €
Semená: Kapusta červená KALIBOS
  Skladom

Neskorá odroda na priamy konzum, rezanie i krátkodobé skladovanie. Dosahuje hmotnosť 2 - 2,5 kg. Vegetačná doba je 105 - 120 dní.

150s0,67 €
Semená: Kapusta neskorá TARGET F1
  Skladom

Poloneskorý hybrid kapusty určený na rezanie i skladovanie. Priemerná hmotnosť hlávky je 3,3 kg. Vegetačná doba od výsadby je 125 - 130 dní. Je rezistentná voči fuzarióze.

50s0,67 €
Semená: Kapusta neskorá MADISON F1
  Skladom

Poloneskorá hybridná vysoko výnosná odroda, určená hlavne na rezanku - kvasenie a konzervárenské spracovanie. Hlávky sú guľaté, veľké a dorastajú do hmotnosti 4,5 - 5 kg. Vyznačuje sa dobrým zdravotným stavom. Vegetačná doba od výsadby je 115 - 120 dní.

50s0,67 €
Semená: Kaleráb skorý KORFU F1
  Skladom   Obľúbené

Veľmi skorý hybrid určený k rýchleniu všetkými spôsobmi a pre celoročné poľné pestovanie. Buľvy sú odolné proti drevnatienu, praskaniu, vybiehaniu do kvetu a prerastaniu. Buľva je plocho guľovitá, svetlozelená s kvalitnou jemnou dužinou. Vegetačná doba od výsevu je 75 - 80 dní.

60s0,67 €
Semená: Kaleráb skorý biely LUNA
  Skladom

Veľmi skorý kaleráb, určený na rýchlenie a na celoročné poľné pestovanie. Odroda je veľmi odolná proti vybiehaniu do kvetu, drevnateniu a praskaniu buliev. Pri jarnom pestovaní vyžaduje pravidelnú závlahu. Vegetačná doba od výsevu je 75 - 80 dní.

250s0,53 €
Semená: Kaleráb poloskorý biely BOHEMIA F1
  Skladom   Novinka

Poloskorý hybrid, ktorý vytvára stredne veľkú elpisovitú buľvu s kvalitnou jemnou dužinou. Je odolný proti drevnateniu, vybiehaniu do kvetu a praskaniu buliev. Je určený pre jarné a jesenné pestovanie. Vegetačná doba 90 - 95 dní.

50s0,91 €
Semená: Kaleráb skorý modrý BALLOT F1
  Skladom

Skorá hybridná odroda modrého kalerábu určená na jarné a jesenné poľné pestovanie. Buľva má jemnú dužinu, je odolná proti drevnatosti, vybiehaniu do kvetu a praskaniu. Vegetačná doba od výsevu je 75 - 80 dní.

50s0,67 €
Semená: Kaleráb neskorý GIGANT
  Skladom

Neskorá odroda bieleho kalerábu s mohutným vzrastom, tvoriaca mimoriadne veľké buľvy s hrubším olistením, ktoré nedrevnatejú. Buľvy dosahujú hmotnosť 3 - 5 kg a dobre sa skladujú. Pre tieto vlastnosti je vhodná i na kŕmne účely.

250s0,53 €
Semená: Kaleráb neskorý biely TROJA F1
  Skladom

Poloneskorý hybrid odolný proti drevnateniu a prerastaniu buliev, vhodný k jarnému a letnému poľnému pestovaniu. Buľva je veľká, plocho-guľovitá s priemerom 15 - 18 cm a vyniká jemnosťou dužiny. Vegetačná doba od výsadby je 90 - 100 dní.

60s0,67 €
Semená: Kaleráb neskorý biely GASTON F1
  Skladom

Neskorá hybridná odroda bieleho kalerábu, tvoriaca veľké buľvy s hmotnosťou 3 až 4 kg. Odroda je určená pre poľné pestovanie z jarného alebo jesenného výsevu. Buľvy sú guľaté s kvalitnou jemnou dužinou, odolnou voči drevnateniu. Z jesenného výsevu sú vhodné i k strednodobému skladovaniu s koreňovým balom.

50s0,91 €
Semená: Kaleráb neskorý modrý VIOLETA
  Skladom

Neskorá odroda modrého kalerábu, veľmi odolná proti drevnateniu a praskaniu buliev. Vyniká jemnou chuťou. Určená pre jesenný zber. Buľvy dosahujú hmotnosť 0,5 až 0,7 kg. Vegetačná doba od výsevu je 110 - 125 dní.

250s0,53 €
Semená: Kaleráb skorý BLANKYT
  Skladom

Skorá odroda modrého kalerábu určená na celoročné pestovanie. Je dosť odolná proti drevnateniu. Vegetačná doba od výsevu je 80 - 85 dní.

250s0,53 €
Semená: Kaleráb skorý AMETYST F1
  Skladom   Novinka   Obľúbené

Skorá hybridná odroda, určená na celoročné pestovanie. Je odolná voči drevnatosti, vybiehaniu do kvetu a praskaniu. Buľva je plocho guľatá s jemnou a kvalitnou dužinou. Vegetačná doba od výsevu 75 - 80 dní.

40s0,91 €
Semená: Kaleráb skorý biely KREF F1
  Skladom

Veľmi skorá hybridná odroda, určená na rýchlenie i celoročné poľné pestovanie. Plocho guľovitá buľva má jemnú a lahodnú dužinu. Je odolná proti drevnateniu, prerastaniu a praskaniu buliev. Vegetačná doba od výsevu je 75 - 80 dní.

50s0,91 €
Semená: Kôpor voňavý MORAVAN
  Skladom

Kôpor MORAVAN sa vyznačuje silnou aromatickou vôňou a korenisto – sladkastou, jemnučko štipľavou chuťou. Najaromatickejší je na začiatku kvitnutia. Kôpor sadíme do jemnej a kyprenej pôdy. Semená kôpru, ktoré sa používajú aj ako náhrada kmínu sú zrelé okamžite ako zhnednú. Pozbierať ich môžete tak, že odrežete okolíky a následne ich zaviažete...

3g (900s)0,53 €
Semená: Kôpor OLIVER
  Skladom

Poloskorá, vysoko výnosná, veľmi aromatická odroda, určená na rýchlenie a poľné pestovanie. Vhodná na priamu kuchynskú úpravu, na konzervovanie, sušenie a mrazenie. Kôpor OLIVER ľahko spoznáte vďaka typickej, výraznej vôni celej rastlinky. Semienka, resp. plody zbierajte ešte pred úplnou zrelosťou, pretože neskôr samé vypadávajú a zle sa...

4g (1500s)0,67 €
Semená: Kôpor MONARCH
  Skladom

Kôpor MONARCH rastie do výšky 90 cm a je odolný voči nižším teplotám. Konzumuje sa vňatka kôpru a plody (semená). Postupným výsevom docielime priebežný zber. Vňatka je vhodná na akúkoľvek kuchynskú úpravu, sušenie a mrazenie. Je bohatá na vitamín C a pôsobí močopudne čím prispieva k detoxikácií organizmu. Plody pred úplným dozretím treba...

4g (1200s)0,67 €
Semená: Valeriánka poľná
  Skladom

Menej známa listová zelenina používaná ako šalát alebo dekorácia jedla. Obsahuje veľké množstvo minerálnych látok a vitamínov. Pre prezimovanie sa môže vysievať i v septembri.

2g (400s)0,53 €
Semená: Kukurica cukrová TAURIS F1
  Skladom   Obľúbené

Odroda určená na priamu spotrebu, mrazenie a konzervovanie zrna. Zberáme kúsky vo voskovo mliečnej zrelosti. V chladnejších oblastiach je možné pestovanie zo sadby.

6g (20s)0,67 €
Semená: Baklažán NERO
  Skladom

Skorá až poloskorá odroda. Plody baklažánu Nero sú stredne veľké a kyjakovité, so zelenou dužinou. Rastlina je nízka až stredne vysoká. Tmavo fialové plody pravidelne kontrolujte a nenechajte ich na rastline prezrieť. Najchutnejšie baklažány sú tie najmladšie. Okrem toho pravidelným zberom podporíte tvorbu ďalších plodov.

50s0,67 €
Semená: Baklažán LAURA
  Skladom   Novinka

Plody baklažánu Laura sú veľké a guľaté s typickou fialovou farbou na povrchu a zelenou dužinou vo vnútri. Ide o poloskorú odrodu a stredne vysokú rastlinu.

50s0,67 €
Semená: Dyňa červená CRIMSON SWEET
  Skladom

Obľúbená zelenina vhodná do teplých pestovateľských oblastí. Sadenice predpestované v kontajneroch vysádzame do výživnej pôdy na teplé a slnečné stanovisko. Zavlažujeme väčšími dávkami vody. Lepšie pestovateľské výsledky dosiahneme mulčovaním pôdy čiernou netkanou textíliou. Plody majú šťavnatú dužinu, ktorá vyniká lahodnou sladkou chuťou.

0,6 g0,53 €
Semená: Dyňa červená LAJKO II  F1
  Skladom

Obľúbená zelenina vhodná do teplých pestovateľských oblastí. Sadenice predpestované v kontajneroch vysádzame do výživnej pôdy na teplé a slnečné stanovisko s dostatkom vlahy. Zavlažujeme väčšími dávkami vody. Lepšie pestovateľské výsledky dosiahneme mulčovaním pôdy čiernou netkanou textíliou.

0,5 g0,91 €
Semená: Mangold listový LUCULLUS
  Skladom

Odroda určená pre postupný zber listov ktorých čepele sa používajú podobne ako špenát a stopky pre prípravu šalátov a polievok.

4g (200s)0,53 €
Semená: Mrkva na rýchlenie NAOMI
  Skladom

Skorá odroda vhodná k rýchleniu a pre jarné poľné pestovanie určená pre priamy konzum. Sladká dužina je jemná, intenzívne sfarbená. Korene sú dlhé 16 - 18 cm valcovitého tvaru s veľmi hladkým povrchom. Hlava koreňa nezelenie a neobjavuje sa antokyanové sfarbenie. Vegetačná doba je 95 - 100 dní.

3g (2000s)0,62 €
Semená: Mrkva skorá SYLVA
  Skladom

Poloskorá odroda nanteského typu vhodná na priame konzumovanie a konzervovanie. Koreň je stredne dlhý, valcovitý s tupým zakončením. Dužina je sladká, intenzívne vyfarbená s vysokým obsahom vitamínu A. Výsev je možné opakovať od jari do polovice júla. Vegetačná doba je 105 - 110 dní.

2g (1300s)0,67 €
Semená: Mrkva skorá ANETA F1
  Skladom

Poloskorá hybridná odroda mrkvy nanteského typu. Korene sú dlhé 18 - 20 cm. Hlava koreňa nezelenie a neobjavuje sa ani antokyanové sfarbenie. Odrodu je možné pestovať zo skorých jarných výsevov a ako následnú plodinu z výsevov do polovice júla.

1,5g (1000s)0,91 €
Semená: Mrkva skorá (Chantenay) KATRIN
  Skladom

Poloskorá odroda typu Chantenay (kratší koreň), určená na priame konzumovanie, konzervovanie aj strednodobé skladovanie. Odroda je odolná proti vybiehaniu do kvetu. Dobre znáša i horšie pôdne podmienky a ťažšie pôdy.

2g (1300s)0,53 €
Semená: Mrkva na rýchlenie ARON F1
  Skladom   Novinka

Veľmi skorá odroda hybridnej mrkvy s krátkym, široko trojuholníkovým až valcovitým koreňom s tupým zakončením. Dĺžka koreňa dosahuje do 10 cm. Odroda je vhodná na rýchlenie a k jarným až augustovým výsevom. Vegetačná doba je 75 - 85 dní. Na zber malých "baby" mrkvičiek z hustých výsevov môžme použiť mrkvy od 60 až 65 dňa.

1,5g (900s)0,91 €
Semená: Mrkva poloskorá KNOTA F1
  Skladom   Novinka

Poloskorý hybrid typu NANTES, vysoko tolerantný voči alternáriovej škvrnitosti listov a proti praskaniu koreňov. Má valcovitý koreň dlhý 18 - 20 cm. Hlava koreňa nezelenie a nemá antokyanové zafarbenie. Vegetačná doba je 95 - 100 dní.

1,5g (800s)0,91 €
Semená: Mrkva poloskorá CHARISMA F1
  Skladom   Novinka

Poloskorý hybrid typu CHANTENAY, určený pre priamy konzum, konzerváciu a stredne dlhé skladovanie. Má trojuholníkový tvar koreňa dĺžky 13 - 15 cm. Hlava koreňa nezelenie a nemá antokyanové zafarbenie, je veľmi odolná proti vybiehaniu do kvetu. Vegetačná doba je 115 - 120 dní.

1,5g (800s)0,91 €
Semená: Mrkva skorá karotka MARION F1
  Skladom   Obľúbené

Skorá hybridná odroda vhodná na celoročné pestovanie. Koreň je valcovitý, pekne sfarbený a hladký. Hlava koreňa na povrchu ani na reze nezelenie. Vegetačná doba je 90 - 95 dní.

1,5g (1000s)0,91 €
Semená: Mrkva neskorá CIDERA
  Skladom   Obľúbené

Veľmi výnosná neskorá odroda, určená najmä pre priamu spotrebu, výrobu štiav a konzervárenské spracovanie. Má vysoký obsah vitamínu A. Vhodné je pestovanie v hrobčekoch. Vegetačná doba od výsevu je 140 - 160 dní.

3g (2000s)0,53 €
Semená: Mrkva neskorá DARINA
  Skladom

Neskorá odroda typu Berlikum s vysokým výnosovým potenciálom. Koreň je dlhý až veľmi dlhý, valcovitý s polotupým až tupým zakončením. Vyniká dobrým zdravotným stavom a veľmi dobrou skladovateľnosťou. Má vysoký obsah betakaroténu.

3g (2000s)0,53 €