Neváhejte a kontaktujte nás!
  0903 911 953    info@koba-zahrada.sk

Semená

Kvalitné semená zeleniny a bylín priamo od šľachtiteľa MoravoSeed.

ProduktPočet semienCena
Semená: Muškát prúžkovaný MIX
  Skladom

Pelargonium zonale. Kvetina do hrantíkov a záhradných nádob. Osivo namáčame vo vode. Klíči pri teplote 21 - 24 °C a stálej vlhkosti. Je náročná na živiny a správnu zálievku.

8s1,75 €
Semená: Petúnia BONANZA F1 mix
  Skladom

Petunia hybrida. Do hrantíkov, záhradných nádob a na záhony. Vysievame na povrch substrátu a po vyklíčení zasypeme. Vyžaduje vlhkú, výživnú pôdu na slnečnom stanovisku. Neznáša mráziky.

10s1,75 €
Semená: Petúnia PIROUET F1 mix
  Skladom

Petunia hybrida. Do hrantíkov, záhradných nádob a na záhony. Vysievame na povrch substrátu a po vyklíčení zasypeme. Vyžaduje vlhkú, výživnú pôdu na slnečnom stanovisku. Neznáša mráziky.

10s1,75 €
Semená: Kel okrasný
  Skladom

Okrasný kel s kučeravými farebnými listami pre záhonové výsadby i do záhradných nádob. Rastliny vyžadujú hlinitopiesočnatú humóznu pôdu s dostatkom vlahy.

60s0,91 €
Semená: Tekvica cuketa TERMINATOR F1
  Skladom   Obľúbené

Výnosná hybridná odroda s pravidelnými, hladkými plodmi valcovitého tvaru tmavozelenej farby. Rastlina má kríčkovitý vzrast, je kompaktná. Vyžaduje pravidelný zber mladých plodov. Vhodná je pre priame konzumovanie a konzervárenské spracovanie.

10s0,91 €
Semená: Tekvica cuketa žltá PALADIN F1
  Skladom

Výnosná hybridná odroda s pravidelnými hladkými plodmi valcovitého tvaru zlatožltej farby. Rastlina je kríčkovitého tvaru, kompaktná. Vyžaduje pravidelný zber mladých plodov. Vhodná je pre priame konzumovanie aj konzervárenské spracovanie.

10s0,91 €
Semená: Tekvica cuketa WANDA
  Skladom   Obľúbené

Skorá odroda lahôdkovej tekvice, určená pre priamy konzum i konzervovanie. Valcovitý plod je zelenkavo-biely a dosahuje priemernú hmotnosť 1,5 kg. Dužina je žltobiela, šťavnatá. Vegetačná doba od výsevu po prvý zber je 70 dní.

10s0,67 €
Semená: Tekvica pižmová BUTTERNUT LISCIA
  Skladom

Odroda plazivej tekvice určená pre kuchynskú úpravu. Vyznačuje sa veľkou časťou dužiny oranžovo-žltej farby bez semien. Tvar tekvice je valcovito hruškovitý. Veľkosť hladkého plodu je 20 - 25 x 8 - 10 cm. V chladnejších polohách je vhodné predpestovať priesady. V botanickej zrelosti je plod oranžový.

2g (12s)0,67 €
Semená: Tekvica obrovská ATLANTIC GIANT
  Skladom

Veľmi výnosná odroda veľkolepej tekvice určená na kuchynskú úpravu a kompótovanie i ako krmivo. Rastliny vyžadujú priepustnú výživnú pôdu a teplé slnečné stanovisko.

4s1,75 €
Semená: Tekvica plazivá JACK O LANTERN
  Skladom   Novinka

Odroda vytvára tmavo oranžovo-červené plody mierne rebrované. Plody dosahujú veľkosť 25 - 30 cm a váhu 4 - 5 kg. Jedna rastlina vytvára priemerne 3 plody. Plody sa hodia k vyrezávaniu na Halloween. Vyžaduje slnečné stanovisko chránené pred vetrom a úrodnú hlbokú pôdu.

1,5g (7s)0,91 €
Semená: Tekvica plazivá GOLIÁŠ
  Skladom

Veľmi výnosná odroda veľkoplodej tekvice (15 - 60 kg) určená na kuchynskú úpravu a konzervovanie i ako krmivo. Dužina je oranžová, jemná, hrúbky 5-8 cm. Tekvicu vysievame po 2-3 semenách. Vo vyšších polohách je vhodné predpestovať sadenice.

3g (8s)0,67 €
Semená: Tekvica plazivá GOLD NUGGET
  Skladom   Novinka

Odroda tekvice určená na kuchynskú úpravu. Vysievame priamo na stanovisko do hniezd po 2 - 3 semenách. Vo vyšších polohách je vhodné predpestovať sadenice. Hmotnosť plodu je 0,6 - 0,9 kg.

1,5g (7s)1,46 €
Semená: Tekvica plazivá JARRAHDALE
  Skladom   Novinka

Odroda veľkoplodej tekvice, určená na kuchynskú úpravu. Vysievame priamo na stanovisko do hniezd po 2 - 3 semenách. Vo vyšších polohách je vhodné predpestovať sadenice. Hmotnosť plodu je 3 - 5 kg.

1g (5s)1,18 €
Semená: Tekvica Hokkaido UCHIKI KURI
  Skladom   Novinka   Obľúbené

Typ Hokkaido. Odroda s chutnými plodmi o priemere 20 - 25 cm všestranne využiteľná v kuchyni. Prednosťou je vysoký podiel dužiny a vysoký obsah karotenoidov. Vyžaduje slnečné stanovisko chránené pred vetrom a úrodnú hlbokú pôdu. Vhodná plocha pre jednu rastlinu je 1 - 2 m².

1,5g (7s)1,46 €
Semená: Tekvica MUSQUEE DE PROVENCE
  Skladom   Novinka

Muškátová. Druh plazivej tekvice určenej na kuchynskú úpravu. Táto tekvica má krásne široké rebrá a môže dosahovať hmotnosti 3 - 6 kg. Farba plodov je oranžovo hnedá, dužina je oranžová. Vo vyšších polohách je vhodné predpestovať sadenice.

1g (8s)1,18 €
Semená: Tekvica Hokkaido BLUE KURI
  Skladom   Novinka

Typ Hokkaido. Odroda s chutnými plodmi o hmotnosti 1,5 kg. Plody sú mierne sploštené než u tradičného oranžového Hokkaida. Farba tekvice je zelená, po dozretí šedo-modrá. Prednosťou je vysoký podiel dužiny a vysoký obsah karotenoidov. Vyžaduje slnečné stanovisko chránené pre vetrom a úrodnú hlbokú pôdu.

1,5g (7s)1,46 €
Semená: Bazalka trpasličia
  Skladom   Obľúbené

Husto rastúca forma voňajúca po citrónoch. Pestujeme v kvetináčoch na teplom a tienistom mieste. Vhodná na dochutenie hlavne rybích pokrmov.

0,6g (320s)0,67 €
Semená: Bazalka pravá zelená
  Skladom   Obľúbené

Jednoročná bylina so silno voňavými listami. Darí sa jej na teplom a slnečnom mieste. Zrezaním rastlín na 15 cm docielime dva zbery. Používame do pokrmov. Jej chuť zvýrazníme v kombinácií s cesnakom.

1g (400s)0,53 €
Semená: Bazalka pravá červená
  Skladom

Silno voňajúca červenolistá forma. Darí sa jej na teplom a slnečnom stanovisku. Zrezaním rastlín na 15 cm docielime 2 zbery. Používame do pokrmov.

0,5g (250s)0,67 €
Semená: Bazalka pravá MIX
  Skladom   Obľúbené

Jednoročná bylina so silno voňavými listami. Darí sa jej na teplom a slnečnom mieste. Zrezaním rastlín na 15 cm docielime 2 zbery. Používame do pokrmov. Jej chuť zvýrazníme v kombinácií s cesnakom.

0,5g (250s)0,67 €
Semená: Pamajorán obyčajný
  Skladom

Vytrvalá rastlina pestovaná na slnečnom mieste. Vňať sa zberá v plnom kvete, najlepšie dopoludnia. Používa sa proti kašľu, bolestiam hlavy a na dochutenie pokrmov.

0,3g (2400s)0,91 €
Semená: Estragon
  Skladom

Vytrvalá rastlina vysoká 150 cm pestovaná na slnečnom mieste. Zbierajú sa listy pri výške rastliny nad 80 cm. Listy sa používajú ako korenie.

0,1g (500s)0,67 €
Semená: Koriander siaty
  Skladom   Obľúbené

Jednoročná bylina, používaná ako korenie do orientálnych pokrmov. Dozrievajúce rastliny pozbierame a necháme dozrieť. Zrelé semená vymrvíme.

4g (250s)0,67 €
Semená: Trebuľka voňavá
  Skladom

Korenie s liečivými účinkami ktoré vonia ako aníz. Vysievame priamo na polotienisté stanovisko alebo pestujeme v kvetináčoch. Čerstvé listy používame do polievok a šalátov. Čistí krv a pôsobí močopudne.

2g (600s)0,53 €
Semená: Levanduľa lekárska
  Skladom

Trváci polokrík vysoký 60 cm. Osivo nezasypávame, iba zatlačíme do substrátu. Kvitnúcu vňať zbierame za sucha do 2. roka. Má ukľudňujúce účinky.

0,3g (180s)0,67 €
Semená: Ligurček lekársky
  Skladom

Vysoký až 2 m. Čerstvé alebo sušené mladé listy sú vhodné ako korenie. Koreň 2 - 3 ročných rastlín sa užíva proti zápalom močových ciest. Vyžaduje vlhké miesto.

0,5g (130s)0,53 €
Semená: Majoránka
  Skladom   Obľúbené

Jednoročná bylina. Vysievame v štipkách priamo na miesto alebo vysádzame po 2-3 rastlinách. Aromatická vňať sa zberá na začiatku kvitnutia a používa sa do pokrmov.

0,5g (1300s)0,53 €
Semená: Mäta
  Skladom   Obľúbené

Nenáročná trvalka. Osivo jemne zasypeme a pritlačíme. Zbierame listy a mladú vňať. Používa sa do omáčok, pri príprave pokrmov. Čaj má protizápalový a ukľudňujúci účinok.

0,1g (1000s)0,53 €
Semená: Materina dúška
  Skladom

Silno aromatická odolná rastlina. Sušíme hornú, nedrevnatú časť kvitnúcej vňate. Má silné dezinfekčné účinky. Vyžaduje priepustnú pôdu a veľa slnka.

0,1g (400s)0,67 €
Semená: Medovka lekárska
  Skladom

Bylina vysoká až 80 cm. Klíči za 3 - 4 týždne. Vyžaduje chránené slnečné miesto. Vňať sa zberá za suchého počasia. Posilňuje nervovú sústavu.

0,3g (300s)0,53 €
Semená: Nechtík lekársky
  Skladom

Jednoročná bylina vysoká 50 cm. Postupným výsevom získavame rastliny celé leto. Nechtík má antibakteriálne účinky a používa sa pri zápaloch tráviaceho traktu.

1,20g (65s)0,53 €
Semená: Nechtík vysoký
  Skladom

Calendula officinalis. Letnička s liečebno-kozmetickými účinkami na záhony a na rez. Rastliny zrezané cca 15 cm nad zemou znovu kvitnú. Vyžaduje slnečné stanovisko s priepustnou výživnou pôdou.

130s0,67 €
Semená: Rozmarín lekársky
  Skladom

Vytrvalá stále zelená aromatická bylina používaná ako korenia aj liečivka. Vňať pôsobí proti vyčerpaniu, slabosti a posilňuje krvný obeh. Prezimuje v chladnej a svetlej miestnosti.

0,1g (60s)1,18 €
Semená: Saturejka záhradná
  Skladom

Jednoročná bylina vysoká až 30 cm. Zberá sa kvitnúca vňať. Čerstvá i sušená sa používa ako korenie i liečivo. Podporuje trávenie a pôsobí proti plynatosti.

0,3g (350s)0,53 €
Semená: Stévia sladká
  Skladom   Obľúbené

Rastlinu v našich podmienkach je najvhodnejšie pestovať v nádobách. Osivo na povrchu pôdy pritlačíme. V priebehu vegetačného obdobia vyžaduje svetlo, teplotu okolo 20 °C a rosenie. Pestujeme ju pre vysokú sladkosť, výbornú chuť a liečivé účinky preto je vhodná pre diabetikov. Rastlina dorastá do výšky 60 - 90 cm.

12s1,75 €
Semená: Šalvia lekárska
  Skladom   Obľúbené

Vytrvalí polokrík vysoký 60 cm. Zbierajú sa listy a mladá vňať pred kvitnutím. Má protizápalové účinky a ako korenie sa používa hlavne k tučným mäsám.

0,7g (60s)0,91 €
Semená: Tymián

Trvalka vysoká 40 cm. Zberá sa vňať ktorá sa zreže pred plným rozkvitnutím 2 - 3 krát ročne. Čerstvý i sušený sa používa ako korenie na dochucovanie pokrmov.

0,2g (500s)0,53 €
Semená: Cesnak medvedí
  Skladom   Novinka

Otužilá trvalka. Vysievame na jeseň do tieňa alebo do polotieňa na vlhké stanovisko do úrodnej pôdy. Pre výsev do kvetináča alebo v inú dobu je nutná tzv. stratifikácia (ukladanie semien vo vlhkom piesku, aby intenzívnejšie klíčili) - mesiac pri 5 - 12 °C, klíči cca 1 mesiac pri teplote 12°C. Listy zberáme od marca do mája a používame v kuchyni...

0,4g (60s)1,18 €
Rašelinová tableta - 4 cm - 25 ks
  Skladom

Po namočení do vody rýchlo napučí. Obsahuje minerály so živinami.

0,16 € / ks
Zakoreňovač - priemer 6 cm - 24 ks
  Skladom

BIO rozložiteľný zakoreňovač.

0,10 € / ks
Zakoreňovač - priemer 8 cm - 18 ks
  Skladom

BIO rozložiteľný zakoreňovač.

0,14 € / ks
Zakoreňovač - 6 x 6 cm - 20 ks
  Skladom   Obľúbené

BIO rozložiteľný zakoreňovač.

0,13 € / ks
Zakoreňovač  - 8 x 8 cm - 14 ks
  Skladom

BIO rozložiteľný zakoreňovač.

0,34 € / ks
Mini parenisko - 28 priesad (5 x 5 cm)
  Skladom

7,58 €
Mini parenisko - 38 x 24 x 18 cm
  Skladom

Mini parenisko s ventiláciou.

10,04 €