Neváhejte a kontaktujte nás!
  0903 911 953    info@koba-zahrada.sk

Semená zeleniny

ProduktPočet semienCena
Semená: Uhorka nakladačka ALOE F1
  Skladom

Skorý až poloskorý výnosný hybrid s prevažne samičím kvitnutím. Plody sú dlhé, štíhle s hrubou riedkou bradavičnatosťou, valcovitého tvaru, tmavozelenej farby, geneticky nehorké. Pomer dĺžky k šírke plodu je 3,8 : 1.

1,5g (40s)1,18 €
Semená: Uhorka nakladačka MARIETA F1
  Skladom

Výnosný poloskorý hybrid, vhodný do všetkých oblasti pestovania uhoriek. Má veľmi výraznú odolnosť proti plesni uhorkovej. Plody sú stredne zelené, riedko bradavičnaté, geneticky nehorké. Pomer dĺžky a šírky plodu je 3,2 :1.

1,5g (30s)1,18 €
Semená: Uhorka nakladačka ORFEUS F1
  Skladom

Skorý až poloskorý partenokarpický hybrid. Rastliny majú stredný vzrast s takmer výlučne samičími kvetmi. Plody sú genetický nehorké. Odroda je vysoko tolerantná voči plesni uhorkovej. Pomer dĺžky a šírky je 3,1:1.

1,2g (30s)1,18 €
Semená: Uhorka nakladačka KARLOS F1
  Skladom

Skorá, výnosná, partenokarpická hybridná odroda stredného vzrastu s veľmi vysokou odolnosťou proti plesni uhorkovej. Tmavozelené plody sú genetický nehorké s jemnou bradavičnatosťou. Pomer dĺžky k šírke plodov je 3,8:1.

1,5g (40s)1,46 €
Semená: Uhorka nakladačka AMELIA F1
  Skladom

Skorá, hybridná partenokarpická odroda typu "multifruit" so stredným vzrastom. Plody sú stredne zelené bez melíru, geneticky nehorké s jemnou ostnatosťou, ktorú tvoria chĺpky. Odroda je tolerantná k plesni uhorkovej a vírusovej mozaike. Pomer dĺžky a šírky plodu je 3,4:1.

1,5g (40s)1,46 €
Semená: Uhorka nakladačka TWIGY F1
  Skladom

Poloskorý, vysoko výnosný hybrid. Rastliny majú stredný vzrast s prevažne samičím kvitnutím. Plody sú tmavozelené, takmer hladké. Hybrid je odolný voči vírusovej mozaike uhoriek, múčnatke a je vysoko tolerantná voči plesni uhorkovej. Pomer dĺžky a šírky plodu je 3,6:1.

30s1,18 €
Semená: Uhorka nakladačka FANTASY F1
  Skladom   Obľúbené

Výnosný skorý až poloskorý hybrid vhodný do všetkých oblastí pestovania uhoriek. Má veľmi výraznú odolnosť proti piesni uhorkovej. Plody sú geneticky nehorké. Pomer dĺžky a šírky plodu je 3,1:1.

1,5g (30s)1,18 €
Semená: Uhorka nakladačka ZUZANA F1
  Skladom

Partenokarpický, skorý až poloskorý hybrid stredného vzrastu s veľmi dobrou odolnosťou proti plesni uhorkovej. Plody sú geneticky nehorké. Pomer dĺžky a šírky plodu je 3,2:1.

1,5g (40s)1,46 €
Semená: Uhorka nakladačka EVEREST F1
  Skladom   Obľúbené

Veľmi skorý hybrid s prevažne samičím kvitnutím. Plody sú stredne zelenej farby s hustou jemnou bradavičnatosťou. Má výraznú toleranciu na pleseň uhorkovú, múčnatku a na vírusovú mozaiku. Pomer dĺžky a šírky plodu je 3,6:1.

1,1g (30s)1,18 €
Semená: Uhorka nakladačka KAREN F1
  Skladom

Partenokarpická, skorá hybridná odroda s takmer výlučne samičím kvitnutím, vhodná do všetkých uhorkových pestovateľských oblastí. Plody sú geneticky nehorké. Pomer dĺžky a šírky plodu je 3:1. Vysoko tolerantná je k plesni uhorkovej.

1g (30s)1,18 €
Semená: Uhorka šalátová  SATURN F1
  Skladom   Obľúbené

Poloskorá uhorka šalátová SATURN F1 dorastá do dĺžky 35cm. Je potrebné aby ste tento typ uhorky naučili rásť zvislo, pomocou podpier, tyčí alebo špagátikov. Je určená na pestovanie v skleníku. Uhorky často napádajú roztoče, pred ktorými sa však vieme úspešne chrániť. Keďže neznášajú vlhké prostredie, pokropte každý deň zem v skleníku vodou.

10s1,75 €
Semená: Uhorka šalátová skleníková SALADIN F1
  Skladom

Uhorka šalátová SALADIN F1 je určená na pestovanie v skleníkoch alebo fóliovníkoch. Dorastá do dĺžky 35cm a je neuveriteľne plodná. Počas teplých letných dní môžete očakávať aj dve zrelé uhorky denne. Plody majú tmavozelenú farbu, sú štíhle a úplne hladké. Jej veľkou výhodou je znášanlivosť voči teplotným výkyvom.

9s1,46 €
Semená: Uhorka šalátová skleníková TOLSTOJ F1
  Skladom

Skorá, hybridná odroda s výhradne samičím kvitnutím, určená k rýchleniu vo fóliových krytoch. Plody dosahujú dĺžku cca 18 cm. Je vysoko tolerantná voči plesni uhorkovej. Plody je vhodné pestovať i na bočných výhonkoch, ktoré sa zaštiknú za 3. listom.

10s1,75 €
Semená: Uhorka šalátová do fóliovníka SHERPA F1
  Skladom

Skorý partenokarpický hybrid s výhradne samičím kvitnutím určený na rýchlenie vo fóliových krytoch. Plody sú valcovité, hladké, tmavozelené 16 - 18 cm dlhé. Uhorky je možné pestovať na bočných výhonkoch, ktoré sa zaštiknú za 3. listom.

10s1,75 €
Semená: Uhorka šalátová  PONY F1
  Skladom   Novinka

Do skleníka. Skorá až stredne skorá parenokarpická hybridná odroda vhodná na pestovanie v skleníku. Plod je krátky - dorastie do dĺžky 12 - 15 cm a v tržnej zrelosti stredne zelený.

12s2,04 €
Semená: Uhorka šalátová TWENTY F1
  Skladom

Skorý partenokarpický hybrid so samičím kvitnutím, určený na rýchlenie v skleníkoch a fóliovníkoch. Plody sú valcovité, hladké, tmavozelené, 20 - 22 cm dlhé. Uhorky je možné pestovať na bočných výhonoch, ktoré sa zaštipujú za tretím listom.

10s1,75 €
Semená: Uhorka šalátová na pole OBELIX F1
  Skladom

Aj keď väčšina šalátových uhoriek pre svoj rast potrebuje výhradne skleník alebo fóliovník, stále pre vás máme aj odolnejšie odrody akou je uhorka šalátová OBELIX F, ktorú môžete kľudne nechať plaziť sa po záhrade. Keď nechcete aby sa vám uhorky plazili po záhrade, jednoducho ich pripevnite ku podpere a využite zvyšný priestor ešte...

30s1,18 €
Semená: Uhorka šalátová na pole AIKON F1
  Skladom

Uhorka šalátová ALKON F1 je určená na sadenie na poli, v záhrade, ale aj v parenisku či fóliovníku. Na záhone potrebuje dostatočne slnečné miesto a pôdu bohatú na živiny. Pred sadením preto pridajte do pôdy kompost. Počas teplých letných dní čakajte bohatú úrodu a každý deň aspoň 2 zrelé uhorky dorastajúce do dĺžky 28cm. Tmavozelené plody...

25s1,18 €
Semená: Uhorka šalátová na pole JOGGER F1
  Skladom

Skorá hybridná odroda s prevažne samičím kvitnutím, určená na pestovanie na poli a v pareniskách.Rastliny sú bujného vzrastu. Plody sú tmavozelené s riedkou bradavičnatosťou a dorastajú do dĺžky 20 - 22 cm.

20s0,91 €
Semená: Uhorka šalátová na pole RAMZES F1
  Skladom

Skorý partenokarpický hybrid amerického typu, určený na pestovanie na poli, pareniskách aj vo fóliových krytoch. Plody sú riedko bradavičnaté, dĺžky 18 - 20 cm. Dosahuje vysoké výnosy aj pri nedostatku opeľovača.

20s1,46 €
Semená: Paprika na pole EVA
  Skladom

Skorá odroda určená na rýchlenie v skleníkoch i vo fóliovníkoch aj pre poľné pestovanie. Taktiež môžete zvoliť pestovanie vo veľkých kvetináčoch alebo nádobách na preslnenej terase či balkóne. Paprika EVA je určená na rýchlenie a zaraduje sa medzi skoré odrody, s veľkosťou plodu v pomere 13 : 6,5cm a hmotnosťou 140g. Farba papriky je v...

50s0,67 €
Semená: Paprika na rýchlenie MONANTA
  Skladom   Obľúbené

Paprika MONTANA je určená na poľné pestovanie alebo pestovanie vo fóliovníku. Ide o veľmi výnosnú odrodu tvoriacu väčšie, previsnuté a chutné papriky, ktoré majú v botanickej zrelosti červenú farbu a v technologickej sú svetlo žlté. Keď vám plody na konci sezóny ešte nestihli dozrieť tak ich odtrhnite a položte na okennú parapetu kde sa môžu...

40s0,67 €
Semená: Paprika na rýchlenie TESLA F1
  Skladom   Novinka

TESLA F1 plodí väčšie, šťavnaté papriky, ktoré vážia až 220g. Na klíčenie potrebujú stálu teplotu 20 – 24°C a preto sa pestujú buď v skleníku alebo vo fóliových krytoch. V technologickej zrelosti sú papriky bielo zelené a v botanickej sýto žlté. Žlté papriky obsahujú oproti červeným a zeleným paprikám väčší počet karotenoidov, za ktoré sa vám...

15s1,46 €
Semená: Paprika na rýchlenie SANDRA
  Skladom

Paprika SANDRA tvorí sladké plody trojuholníkového tvaru, ktoré za úplnej zrelosti dosahujú hmotnosť 140g. Pestujeme ich výhradne vo fóliových krytoch alebo skleníkoch. Rastliny veľmi často vytvoria najprv jednu veľkú papriku, ktorú je však dobré odtrhnúť ešte zelenú, aby ste tak podporili rastlinu v tvorení ďalších plodov. Po dozretí majú...

40s0,67 €
Semená: Paprika na rýchlenie SHARON F1
  Skladom

Veľmi skorá odroda papriky SHARON F1 je výnimočná tým, že na jednej strane dozrieva až 17 – 20, 120 gramových plodov. V technologickej zrelosti majú plody žlto zelenú farbu, v botanickej zrelosti sýto červenú. Paprike sa darí rásť nie len v skleníku, ale aj na poli, v záhrade, poprípade v dostatočne veľkej nádobe umiestnenej na presvetlenej...

15s1,46 €
Semená: Paprika na rýchlenie PATRICIE
  Skladom

Stredne skorá odroda trojuholníkových plodov papriky PATRICE dosahujú hmotnosť 240g. Pestujú sa až do botanickej zrelosti, kedy sa veľké papriky sfarbia do žltej farby. Keďže potrebujú stálu teplotu 20 – 24°C , papriku pestujeme výhradne v skleníkoch alebo fóliových krytoch. Keď sa na začiatku začnú tvoriť zelené plody, z rastliny pár odoberte....

40s0,67 €
Semená: Paprika na rýchl. žltá kvadratická GARNET F1
  Skladom

Poloskorý hybrid žltej papriky určený pre pestovanie v skleníkoch a fóliovníkoch. Plody sú v technickej zrelosti stredne zelené, v botanickej zrelosti žlté a lesklé. Plody sú kvadratické s hrúbkou steny 5 - 7 mm. Na klíčenie je dôležitá stála teplota 20 - 24°C. Rovnaká látka, ktorá spôsobuje žltnutie plodu papriky, pomáha aj vašim očiam a...

15s1,46 €
Semená: Paprika na rýchlenie AFRODITA
  Skladom

Paprika na rýchlenie AFRODITA sa vám za dostatočnú starostlivosť poďakuje formou veľkých, šťavnatých a sladkých plodov ťažkých 250g. Zrelá paprika má srdcovitý tvar a žltú farbu. Semienka papriky sadíme do sponu 50 x 50cm buď do skleníkov alebo fóliových krytov. Na klíčenie potrebujú stálu teplotu 20-24°C. Keď rastlina začne tvoriť svoje prvé...

40s0,67 €
Semená: Paprika na rýchl. oranžová kvadratická KUBISTA F1
  Skladom

Poloskorá hybridná odroda oranžovej papriky KUBISTA F1, určená pre pestovanie v skleníkoch a fóliovníkoch. Plody sú v technickej zrelosti tmavozelené, v botanickej zrelosti oranžové a lesklé. Plody sú kvadratické, stredne veľké a dosahujú hmotnosť 190 g. Keď sa začnú na paprike tvoriť prvé zelené plody, časť z nich odoberte. Je to signál pre...

15s1,46 €
Semená: Paprika na rýchl. červená kvadratická PARADISE F1
  Skladom

Červená paprika PARADISE F1 začne klíčiť pri stálej teplote okolo 24°C a práve preto sa pestuje v skleníkoch a fóliovníkoch. Po presadení sa jej bude dariť pri teplote 18-20°C. Plody majú v technickej zrelosti tmavo zelenú farbu, v botanickej sú červené a vážia 220g. Červená paprika obsahuje viac vitamínu C ako zelená a 9 násobne viac...

15s1,46 €
Semená: Paprika na pole BONETA
  Skladom

Odroda papriky BONETA je určená na pestovanie v skleníku, fóliovníku, ale taktiež na poli. Akonáhle sa rastlina vysadí von, bude potrebovať vďaka plodom vážiacim 130g podperu. Chutné papriky rastú vzpriamene, farba v technologickej zrelosti je zeleno-biela, v botanickej zrelosti je svetločervená. Na klíčenie je dôležitá stála teplota 20 - 24°C

50s0,67 €
Semená: Paprika na pole CYNTHIA F1
  Skladom

Paprika CYNTHIA F1 je primárne určená na pestovanie vo fóliovníku, ale pokiaľ žijete v teplejšej oblasti, pokojne ju môžete vysadiť aj do záhradky. Má veľmi vysoké nároky na teplo a jej optimálna teplota je 20 - 30°C. Pri takýchto podmienkach by vám paprika mala vyklíčiť do 9 – 14 dní. V máji poodlamujte z rastlinky prvé puky kvetov, čím ju...

15s1,46 €
Semená: Paprika do fóliovníka BEJA F1
  Skladom

Veľmi výnosná odroda papriky BEJA F1, určená na pestovanie predovšetkým vo fóliovníku. V teplých oblastiach so stálou teplotou minimálne 20°C je možné vysadiť papriku aj von. Zelené plody sú oproti iným bohaté na kyselinu listovú a preto sú vhodnou voľbou pre tehotné ženy. Okrem iného upokojujú a priaznivo pôsobia na krvotvorbu. Okrem kyseliny...

15s1,46 €
Semená: Paprika do fóliovníka DEMETRA F1
  Skladom

Bohatá odroda papriky DEMETRA F1 plodí dlhé 180 gramové plody kónického tvaru. Pestovanie je vhodné vo fóliovníku, ale pokiaľ bývate v teplejších oblastiach pokojne si papriku vysaďte do záhrady. Pokiaľ nemáte miesto na záhrade, paprike sa bude dariť aj vo veľkom kvetináči alebo v nádobe na terase či balkóne, ale musí byť na mieste kde jej...

15s1,46 €
Semená: Paprika do fóliovníka BEATRIX F1
  Skladom

Na klíčenie skorej papriky BEATRIX F1 je potrebná stabilná teplota 20 - 24°C. Pokiaľ je takáto teplota v oblasti kde chcete papriku pestovať, pokojne ju môžete vysadiť aj von. V inom prípade odporúčame pestovanie vo fóliovníku. Keď nemáte vo svojej záhradke miesto, môžete papriku pestovať vo veľkých nádobách na slnečnom mieste. V máji...

15s1,46 €
Semená: Paprika skorá kápia PARADE
  Skladom

Paprika PARADE patrí medzi skorú odrodu, tvoriacu obľúbené kápie dorastajúce do hmotnosti 160g. Sú vhodné na priamu konzumáciu, ale predovšetkým na konzervovanie. Posaďte semienka kápie na pole, do záhrady alebo do kvetináču či veľkej nádoby umiestnenej na slnečnej terase. V botanickej zrelosti má jasnočervenú farbu s vysokým leskom a rovnou až...

40s0,67 €
Semená: Paprika skorá kápia ORNELA
  Skladom

Poloskorá až poloneskorá žltá paprika ORNELA dosahuje hmotnosť 140g. Je určená na pestovanie na poli, v chladnejších oblastiach však určite uprednostnite skleník. Plody sú zelené, v botanickej zrelosti sýto žlté. Kápia je určená predovšetkým na konzerváciu.

60s0,67 €
Semená: Paprika skorá KOMTESA F1
  Skladom

Veľmi skorá hybridná odroda, určená pre pestovanie v skleníkoch, fóliovníkoch a v teplejších oblastiach i na poli. Plody sú trojuholníkovité, v technickej zrelosti žltozelené a v botanickej zrelosti červené. Na jednej rastline dozrieva 17 až 20 plodov, dorastajúcich do hmotnosti 110g. V skleníku je vhodné vyväzovanie.

15s1,46 €
Semená: Paprika skorá rajčiaková ONTARA
  Skladom

Skorá odroda papriky rajčiakového typu je určená na pestovanie na poli a vo fóliových krytoch. Plody sú vzpriamené, plocho-guľovité až srdcovité. Dosahujú hmotnosť 70g. V technologickej zrelosti majú zeleno bielu farbu a v botanickej zrelosti sú červené a sladké. Paprika ONTARA je vhodná predovšetkým na konzervovanie.

40s0,67 €
Semená: Paprika skorá rajčiaková DUMAS
  Skladom

Paprika DUMAS patri medzi poloskorú odrodu rajčiakového typu, ktorá sa pestuje na poli alebo vo fóliových krytoch. Zrelý plod má lesklú, sýto červenú farbu a hmotnosť 90g. Tvar papriky je guľatý, mierne srdcovitý, s hrúbkou steny 8 – 10mm. Odroda je odolná voči Tobamovírusu (pathotyp 0).

50s0,91 €
Semená: Paprika baraní roh ARTIST
  Skladom   Obľúbené

Veľmi skorá odroda sladkého baranieho rohu, určená pre studené rýchlenie i pre poľné pestovanie. Plody sú v technickej zrelosti stredne zelené, v botanickej zrelosti jasno sýto červené s výrazným leskom. Odroda je vhodná na konzervovanie celých plodov.

50s0,67 €
Semená: Paprika baraní roh POSEIDON
  Skladom

Keď milujete zavárané baranie rohy, z odrody POSEIDON budete mať určite obrovskú radosť. Konzervujú sa celé plody či už v botanickej alebo v technologickej zrelosti. V technologickej zrelosti sú zelené a v botanickej sýto červené. Okrem toho že baranie rohy výborne chutia a sú nenahraditeľnou prílohou k množstvu druhov jedál, obsahujú telu...

50s0,91 €
Semená: Paprika kozí roh sladká SORA
  Skladom   Novinka

Skorá odroda papriky kozí roh SORA vytvára sladké plody, ktoré sú určené na rýchlenie ako aj pestovanie na poli alebo v záhrade, kde však budú potrebovať pomoc prostredníctvom podpery. Plody sú v technickej zrelosti žltozelené a obsahujú veľké množstvo riboflavínu, ktorí sa stará o zdravú funkciu vášho srdca. V botanickej zrelosti sú plody sýto...

40s0,91 €
Semená: Paprika kozí roh pálivá HARRIET
  Skladom   Novinka

Pálivá paprika HARRIET (kozí roh) je určená na konzervovanie celých plodov. Plody sú hladké, dlhé, majú trojuholníkový tvar a predovšetkým štipľavú chuť. Obsah kapsaicínu v jednej paprike je 10-30 000 jednotiek SHU (na Scovilleho stupnici). Na porovnanie paprička habanero má pálivosť 300 000 SHU. Plody kozieho rohu HARRIET sú v technologickej...

40s0,91 €
Semená: Paprika čerešňová ostrá KORÁL
  Skladom

Veľmi pálivá paprika KORAL patrí medzi poloskorú odrodu. Je určená na konzervovanie, alebo na výrobu korenia sušením. Plody papriky prevlečte cez niť a nechajte ich vysušiť na teplom a hlavne vzdušnom mieste. Ohnivá rastlinka ma bohatú násadu 3cm veľkých plodov. Pre ich menší vzrast sú vhodné aj na pestovanie v nádobách, alebo kvetináčoch, kde...

80s0,67 €
Semená: Paštrnák KAMO
  Skladom

Paštrnák KAMO je jemný, príjemne sladký a zároveň korenistý. Túto vďačnú zeleninu môžete vysušiť, zamraziť, dlhodobo skladovať, ale aj rovno zjesť. Je plný bielkovín a aromatických látok. Aby vám zo semien vyrástli veľké a chutné paštrnáky, pôdu dostatočne často a hlavne rovnomerne zalievajte. Okolie rastliny plejte ručne, čím sa vyhnete...

3g (500s)0,53 €
Semená: Patizón biely DISCO
  Skladom   Obľúbené

Patizón DISCO patrí do skupiny tekvíc. Rastlina vytvára mladé biele plody typicky diskovitého tvaru, ktoré sú vhodné na konzervovanie, zatiaľ čo staršie a väčšie patizóny sa skvelo hodia na prípravu rôznych chutných jedál. Vysievajte priamo na záhon po 2 – 3 semienkach v spone 1 × 1m. Čím častejšie budete úrodu zbierať, tým rýchlejšie vám budú...

1,5g (11s)0,53 €
Semená: Pažitka BOHEMIA
  Skladom   Obľúbené

Veľmi úrodná pažítka BOHEMIA chuťou pripomína cibuľu, je však omnoho jemnejšia, resp. menej intenzívna. Pestovanie je možné skutočne kdekoľvek či už na záhrade, terase alebo priamo v kuchyni na okne, kde ju budete mať hneď po ruke. Keď pažítku aspoň 3krát do roka zastrihnete na dĺžku 3cm, podporíte rast čerstvých, zelených listov. Táto vytrvalá...

1,8g (1000s)0,53 €
Semená: Petržlen koreňový ALBA
  Skladom   Obľúbené

Poloneskorá odroda pre univerzálne použitie, veľmi odolná proti hrdzi koreňov. Koreň je stredne dlhý s hladkým bielym povrchom, veľmi odolný proti vetveniu. Dužina je biela a netmavne ani pri konzervovaní. Vegetačná doba je 175 - 195 dní.

4g (1500s)0,67 €
Semená: Petržlen koreňový KONIKA
  Skladom

Poloskorá odroda vhodná pre letný zber s vňaťou a jesenný zber bez vňate. Korene sú stredne dlhé, široko kužeľovité a hladké. Dorastajú do dĺžky 12 - 15 cm. Aromatická dužina je krémovo-biela pri strede s miernym mramorovaním.

4g (1500s)0,67 €
Semená: Petržlen koreňový OSBORNE
  Skladom

Jesenná odroda určená na jesenný zber bez vňate a na dlhodobé skladovanie. Dlhý kužeľovitý koreň má šedo-bielu farbu, aromatická dužina je smotanovo-biela. Má veľkú odolnosť proti hrdzi i chorobám pri skladovaní. V letnom období dobre znáša prísušok. Doporučuje sa pestovanie v hroblinách.

4g (1500s)0,62 €
Semená: Petržlen vňaťový ASTRA
  Skladom

Odroda petržlenovej vňate ASTRA je vhodná na celoročné poľné pestovanie a rýchlenie v zimných mesiacoch. Silno skučeravené listy majú stredne až tmavozelenú farbu a sú určené na priamu konzumáciu, sušenie i mrazenie. Vňať intenzívne dorastá až do výšky 50cm a zber je možné opakovať po 8. - 10. týždňoch.

4g (1500s)0,53 €
Semená: Pór letný GOLEM
  Skladom

Poloskorá odroda určená na letný i jesenný zber. Rastliny sú stredne vysoké. K predĺženiu vybielenej časti stopky vysadíme 3 mm hrubé sadenice do brázd hlbokých 10 - 15 cm a neskôr postupne prihŕňame. Vegetačná doba od výsevu je 140 - 160 dní.

1,5g (300s)0,67 €
Semená: Pór jesenný TERMINAL
  Skladom

Bohatá odroda póru TERMINAL je určená pre letný a jesenný zber. Semená póru môžeme v období marec – apríl vysadiť rovno na záhon a to do hĺbky 2cm. Pór vysádzajte do brázdičiek, ktoré sa postupne zasypú hlinou, vďaka čomu bude mať dlhý driek. Nevadí mu presadzovanie, ale listy ani korene neskracujte. Dbajte na rovnomernú vlhkosť pôdy. Dĺžka...

1,5g (300s)0,67 €
Semená: Pór jesenný TITUS
  Skladom

Pór TITUS je určený na jesenný zber, ale taktiež na prezimovanie a postupný zber úrody až do jari. Je odolný voči chladu. Ak nebudete mať počas zimy už čo zberať, budete vďačný že ste si vysadili aspoň pár riadkov tejto zdravej zeleniny, ktorá dorastá do dĺžky až 25cm. Zo všetkých druhov cibuľovej zeleniny je práve pór najnáročnejší na živiny a...

1,5g (300s)0,67 €
Semená: Paradajky tyčové MANDAT F1
  Skladom   Obľúbené

Plody tyčovéj paradajky MANDAT F1 sú sladké a strapce bohato vetvené. Ide o veľmi plodný hybrid ďatlového rajčiaka pričom jedna rastlina dokáže vytvoriť až 500 plodov. Drobné, červené paradajky nepraskajú, z dlhých strapcov neopadávajú a dorastajú do hmotnosti 15 gramov. Paradajka MANDAT F1 je vhodná pre pestovanie na záhrade, ale aj na terase...

10s1,75 €
Semená: Paradajky kolíkové CHERROLA F1
  Skladom   Obľúbené

Vysoko výnosný hybrid kolíkového rajčiaka s malými guľatými plodmi o hmotnosti 20 - 30 g. Odroda je vhodná pre studené rýchlenie a poľné pestovanie. Rastlina je stredne vysoká a vyznačuje sa vysokou toleranciou k piesni zemiakovej. Na jednom strapci dozrieva 20 a viac plodov.

30s0,91 €
Semená: Paradajky kolíkové CHARMANT F1
  Skladom   Novinka

Plody kolíkovej paradajky čerešňového rajčiaku CHARMANT F1 sú sladké, nepraskajú, rovnomerne dozrievajú a z dlhých strapcov neopadávajú. Odroda je veľmi výnosná a vhodná na studené rýchlenie, poľné pestovanie alebo pestovanie v nádobách. Na jednom strapci dozrieva približne 20ks, 15 gramových plodov, ktoré sú vysoko odolné voči plesni zemiakovej.

30s1,46 €
Semená: Paradajky kolíkové SONET F1
  Skladom   Novinka

Do fóliovníka. Poloskorá hybridná odroda kolíkového rajčiaku typu LSL, určená pre teplé i studené rýchlenie v skleníkoch a fóliovníkoch. V teplejších oblastiach je možné pestovanie i na poli. Rastlina je stredne bujná. Plody sú väčšie, oválne, v počte 8 - 10 ks na jednom strapci. Hmotnosť plodu je 110 - 120 g.

30s1,75 €
Semená: Paradajky kríčkové DALIMIL
  Skladom   Obľúbené

Poloskorá odroda kríčkového rajčiaku, určená pre poľné pestovanie a pre ručný zber a priamy konzum. Plody sú väčšie, guľaté s hmotnosťou 85 - 95 g. Je rezistentný voči fusáriovému vädnutiu.

70s0,67 €
Semená: Paradajky kríčkové guľaté GALERA
  Skladom

Poloskorá odroda determinantného (pri pestovaní nevyžadujú oporu ani vylamovanie bočných výhonkov) rajčiaka. Plody sú tvrdé, nepraskajú, neopadávajú a dorastajú do hmotnosti 80 - 90 g. Na jednej rastline dozrieva 70 - 90 plodov. Odroda je určená pre poľné pestovanie a konzervárenské spracovanie.

70s0,53 €
Semená: Paradajky kríčkové oválne TERION
  Skladom

Poloskorá odroda determinantného (pri pestovaní nevyžadujú oporu ani vylamovanie bočných výhonkov) rajčiaka so stredne veľkými výrazne červenými plodmi oválneho tvaru s hmotnosťou 80 - 90 g. Na jednej rastline dozreje cca 70 plodov, ktoré neopadávajú a nepraskajú. Odroda je vhodná na poľné pestovanie pre konzervárenské spracovanie.

70s0,53 €
Semená: Paradajky kolíkové RUBINKA
  Skladom   Novinka

Skorá odroda kolíkového čerešňového rajčiaku, určená na pestovanie na poli ale aj v skleníkoch i fóliovníkoch. Plody sú drobné, guľaté, červené, vhodné na sušenie a následné nakladanie. Strapce sú vetvené, veľmi dlhé a je na nich cca 30 - 35 plodov ktoré nepraskajú a nepadajú. Hmotnosť polu je 10 - 15 g.

30s1,18 €
Semená: Paradajky kolíkové koktejlové SPENCER
  Skladom

Poloneskorá odroda určená na teplé i studené rýchlenie v skleníkoch aj fóliovníkoch. V teplejších oblastiach je možné i poľné pestovanie. Plody sú malé, guľaté, pevné, odolné proti prasknutiu o hmotnosti 30 - 40 g. Dozrievajú naraz a môžu sa zbierať celé strapce.

30s1,46 €
Semená: Paradajky tyčové STUPICKÉ
  Skladom

Odroda kolíkovej rajčiny, určená na priame konzumovanie a poľné pestovanie. V priebehu vegetácie postupne vyštipujeme zálistky. Vegetačný vrchol zaštipujeme za 5. - 7. strapcom, čím urýchlime zretie plodu. Hmotnosť plodu je 55 - 65 g.

150s0,53 €
Semená: Paradajky tyčové PALAVA F1
  Skladom   Obľúbené

Plody stredne skoréj tyčovej paradajky PALAVA F1 s hmotnosťou do 160g, určené na studené aj teplé rýchlenie. V teplejších oblastiach je možné pestovanie na poli, v chladnejších v skleníku. Plody sú veľké, chutné a odolné proti teplotným výkyvom, paradajkovej mozaike a fuzarióze (vädnutie paradajok). V jednom strapci dozrieva 6 – 8 plodov. V...

30s1,75 €
Semená: Paradajky tyčové do sklen. ATERON F1
  Skladom

Poloneskorá, kolíková, hybridná odroda typu LSL, určená pre teplé i studené rýchlenie v skleníkoch i fóliovníkoch. V teplejších oblastiach je možné i poľné pestovanie. Hmotnosť plodu je 130 - 140 g. Je rezistentná voči vírusu tabakovej mozaiky, fuzáriu a háďatkám.

20s1,75 €
Semená: Paradajky tyčové PEDRO F1
  Skladom

Do skleníka. Odroda určená pre pestovanie v skleníkoch a fóliových krytoch. V teplejších oblastiach je možné i poľné pestovanie. Plod je stredne veľký až veľký 120 - 135 g, odolný voči praskaniu. Má veľmi dobrú skladovateľnosť a dobrú chuť. V priebehu vegetácie postupne vyštipujeme zálistky.

30s1,75 €
Semená: Paradajky tyčové HARDY F1
  Skladom

Do fóliovníka. Neskorá, kolíková hybridná odroda typu LSL, určená pre teplé i studené rýchlenie v skleníkoch i fóliových krytoch. Rastlina je vzrastlá. Plod je veľký, guľovitý, hladký. Má veľmi dobrú skladovateľnosť. Hmotnosť plodov je 170 - 190 g.

20s1,75 €
Semená: Paradajky tyčové do fóliovníku DAFNE F1
  Skladom

Plody paradajky DAFNE F1 majú výbornú chuť a sú odolné voči praskaniu. Ide o skorú až stredne skorú odrodu, ktorú v teplejších oblastiach môžete pestovať priamo na poli. V chladnejších oblastiach sa odporúča pestovanie v skleníkoch alebo fóliových krytoch. Plody s hmotnosťou 120 – 140 g majú veľmi dobrú skladovateľnosť, sú rezistentné proti...

30s1,46 €
Semená: Paradajky tyčové ORKADO F1
  Skladom

Na pole. Poloskorý hybrid určený na pestovanie vo fóliovníkoch a poľné pestovanie. V priebehu vegetácie postupne vyštipujeme zálistky. Vegetačný vrchol zaštipujeme za 5.- 7. strapcom, čím urýchlime zretie plodov. Hmotnosť plodov je 130 - 140 g.

60s1,18 €
Semená: Paradajky tyčové URAGAN F1
  Skladom

Na pole. Poloskorý hybrid určený na pestovanie vo fóliovníkoch a poľné pestovanie. V priebehu vegetácie postupne vyštipujeme zálistky. Vegetačný vrchol zaštipujeme za 5. - 7. strapcom, čím urýchlime zretie plodov. Hmotnosť plodov je 120 - 130 g.

60s1,18 €
Semená: Paradajky tyčové RADANA
  Skladom

Hruškovité. Poloskorá odroda kolíkového rajčiaka s malými plodmi hruškovitého tvaru s hmotnosťou 15 - 20 g. V priebehu vegetácie postupne vylamujeme zálistky. Vegetačný vrchol zaštipujeme za 6. - 7. strapcom, čím urýchlime dozrievanie plodov.

50s0,91 €
Semená: Paradajky balkónové VILMA
  Skladom   Obľúbené

Balkónové červené. Veľmi úrodná odroda nízkeho kríčkového rajčiaka, určená pre záhradkárov. Vhodná na pestovanie v záhradných nádobách na balkónoch. Na jedenej rastline dozrie 150 a viac plodov. Plody sú malé, červené, guľaté s hmotnosťou 15 - 20 g.

40s0,67 €
Semená: Paradajky balkónové BAJAJA
  Skladom

S balkónovými paradajkami BAJAJA si kľudne vyzdobte terasu, parapetu a dajte ich všade tam kde sa vám hodia. Okrem toho že výborne chutia, sú aj veľmi dekoratívne. Plody sú pevné, nepraskajú a ani neopadávajú zo stopky. Malé červené guličky majú hmotnosť do 10g a na jednej rastlinke ich dokáže dozrieť aj 500. Odroda vyžaduje pestovanie vo...

40s0,91 €
Semená: Paradajky balkónové oranžové VENUS
  Skladom

Vysoko výnosná odroda nízkeho kríčkového rajčiaka, určená pre záhradkárov. Vhodná na pestovanie v záhradných nádobách na balkónoch. Na jednej rastline dozrie 150 a viac plodov. Plody sú malé, oranžové, guľaté s hmotnosťou 15 - 20 g.

40s0,67 €
Semená: Paradajky kolíkové žlté GOLDKRONE
  Skladom

Veľmi skorá odroda kolíkového čerešňového rajčiaka so žltými plodmi s hmotnosťou 15 - 20 g určená na studené rýchlenie a poľné pestovanie. Rastlina je stredného vzrastu. V priebehu vegetácie postupne vyštipujeme zálistky.

40s0,67 €
Semená: Paradajky kolíkové paprikové červené HUGO
  Skladom

Tak takúto paradajku v obchodoch uvidíte iba veľmi zriedka, keď vôbec. Dôvodom je, že veľké, mäsité paradajky zvyknú krátko po úplnom dozretí praskať čo je pre potravinové reťazce nepredstaviteľné. Preto sú ideálne na pestovanie vo vašom skleníku alebo záhradke. Tvarom pripomínajú papriku a vážia do 200g. Najlepšie si na čerstvej kolíkovej...

30s0,91 €
Semená: Paradajky kolíkové žlté citrónové CITRINA
  Skladom

Neskorá odroda s plodmi tvaru citróna. Je vhodné pestovať iba rastliny z 3 - 4 strapcami. Hmotnosť jedného strapca je až 2,5 kg s počtom cca 30 stredne veľkých plodov s hmotnosťou 75 - 85 g.

50s0,91 €
Semená: Paradajky kolíkové žlté PERUN
  Skladom

Odroda s väčším množstvom menších žltých plodov hruškovitého tvaru s hmotnosťou 15 - 20 g. Rastlina má mohutnejší vzrast. V priebehu vegetácie vyštipujeme zálistky. Vegetačný vrchol zaštipujeme za 6. - 7. strapcom čím urýchlime zrenie plodov.

50s0,91 €