Neváhejte a kontaktujte nás!
  0903 911 953    info@koba-zahrada.sk

Listová zelenina

ProduktPočet semienCena
Semená: Zeler listový JEMNÝ
  Skladom

Typ na priamu spotrebu, sušenie i mrazenie. Vytvára veľmi bohatú listovú ružicu a možno ho i prirýchľovať. Vňať zbierame preberaním listov. Vegetačná doba od výsadby je 70 - 80 dní.

400s0,53 €
Semená: Zeler listový PIKANT
  Skladom

Odroda určená pre zber veľmi aromatických listov používaných pre priamu spotrebu, sušenie a mrazenie. Vňať zbierame prebierkou listov postupne v priebehu celej vegetácie. Odroda je odolná voči septorióze zeleru a vyniká mrazuvzdornosťou.

400s0,67 €
Semená: Zeler listový MALACHIT
  Skladom

Poloskorá, stredne vysoká odroda s tmavozelenými listami. Rapíky sú hrubé, dužinaté, dlhé a vzpriamené. pestujeme z predpestovanej sadby. vegetačná doba od výsadby je 75 - 85 dní.

400s0,53 €
Semená: Valeriánka poľná
  Skladom

Menej známa listová zelenina používaná ako šalát alebo dekorácia jedla. Obsahuje veľké množstvo minerálnych látok a vitamínov. Pre prezimovanie sa môže vysievať i v septembri.

2g (400s)0,53 €
Semená: Mangold listový LUCULLUS
  Skladom

Odroda určená pre postupný zber listov ktorých čepele sa používajú podobne ako špenát a stopky pre prípravu šalátov a polievok.

4g (200s)0,53 €
Semená: Petržlen vňaťový ASTRA
  Skladom

Odroda vhodná na celoročné poľné pestovanie a rýchlenie v zimných mesiacoch. Silno skučeravené listy majú stredne až tmavozelenú farbu a sú určené na priamu konzumáciu, sušenie i mrazenie. Vňať intenzívne dorastá a zber je možné opakovať po 8. - 10. týždňoch.

4g (1500s)0,53 €
Semená: Petržlen vňaťový FEST
  Skladom

Výnosná odroda vhodná na celoročné poľné pestovanie i na zimné rýchlenie. Výsev je možné prevádzať celoročne. Vňať po odrezaní rýchlo dorastá, zber sa môže viackrát opakovať. Vegetačná doba je 80 - 90 dní.

4g (1500s)0,53 €
Semená: Rukola siata
  Skladom   Obľúbené

Rastlina má vysoký obsah vitamínu C, podporuje chuť do jedla a čistí krv. Je možné ju postupne vysievať v priebehu celého roka. Pri rýchlení v miskách s buničinou je zber za 10 - 14 dní, pri pestovaní na zber mladých listov v nádobách so substrátom je za 6 - 8 týždňov.

4g (2000s)0,53 €
Semená: Rukola siata WILD ROCKET
  Skladom   Obľúbené

Rastlina má vysoký obsah vitamínu C. Mladé aromatické listy používame do rôznych zeleninových šalátov. Podporuje chuť k jedlu. Pestujeme v nádobách i na záhonoch. Rastliny vyžadujú dostatok vlahy.

1,2g (3000s)0,67 €
Semená: Žerucha
  Obľúbené

Vňaťová zelenina na rýchlenie v zimnom období ako zdroj vitamínu C. Pestujeme v miskách s vlhkou vatou pri teplote 20 °C a zberáme po 5. - 7. dňoch jednorázovým odrezaním.

6g (1700s)0,38 €
Semená: Šalát skorý AMUR
  Skladom

Odroda určená pre jarné a jesenné poľné pestovanie. Hlávka je veľká, pevná, guľovitá a veľmi dobre zvinutá. Je veľmi odolná proti vybiehaniu do kvetu a plesni šalátovej. Vegetačná doba je 65 - 75 dní.

500s0,53 €
Semená: Šalát hlávkový ozimný HUMIL
  Skladom

Odroda na jesenný výsev a veľmi skorý jarný zber na šaláty a zdobenie pokrmov. Hlávka má hmotnosť 200 - 225 g.

500s0,53 €
Semená: Šalát celoročný CASSINI
  Skladom   Obľúbené

Odroda určená na celoročné poľné pestovanie najmä z priamych výsevov. Hlávka je veľká, tmavšia, pevná a veľmi dobre zavinutá. Je veľmi odolná voči vybiehaniu do kvetu. Má veľmi dobrý zdravotný stav. Vegetačná doba je 63 - 75 dní.

500s0,53 €
Semená: Šalát hlávkový na rýchlenie APOLLO
  Skladom

Skorá odroda šalátu máslového typu, pre jarné rýchlenie a skoré poľné pestovanie. Hlávka je guľatá, veľmi dobre uzavretá, pevná, na reze žltej až zelenožltej farby. Odroda je odolná voči nekróze okrajov listov a rezistentná voči plesni šalátovej rasám BL 1 - 27. Vegetačná doba je 67 - 75 dní.

500s0,67 €
Semená: Šalát hlávkový na rýchlenie SAFÍR
  Skladom

Šalát určený na rýchlenie aj v chladnejších pestovateľských podmienkach a nevykurovaných fóliových krytoch. Vytvára väčšie hlávky so svetlozelenými, mierne bublinatými listami. Vyniká odolnosťou proti plesni šalátovej. Vegetačná doba od výsevu je 90 - 100 dní.

400s0,38 €
Semená: Šalát hlávkový celoročný ADINAL
  Skladom

Poloskorá odroda máslového typu, určená pre celoročné pestovanie. Hlávky sú guľaté, stredne veľké. Je odolná voči vybiehaniu do kvetu a plesni šalátovej, rasám BL 1 - 25 a proti LMV. Vegetačná doba je 65 - 75 dní.

400s0,67 €
Semená: Šalát hlávkový celoročný PANTER
  Skladom

Poloskorá odroda máslového typu, určená pre celoročné pestovanie. Hlávky sú guľaté, stredne veľké. Je odolná voči vybiehaniu do kvetu a plesni šalátovej, rasám BL 1 - 24. Vegetačná doba je 65 - 75 dní.

500s0,91 €
Semená: Šalát hlávkový celoročný červený ROSEMARRY
  Skladom

Červenolistá odroda máslového typu určená pre jarné a jesenné poľné pestovanie. Hlávka je stredne veľká, guľovitá, pevná, dobre zavinutá, výrazne odolná voči vybiehaniu do kvetu. Vonkajšie listy sú stredne červené. Vegetačná doba je 65 - 75 dní.

500s0,67 €
Semená: Šalát ľadový  TRAPER
  Skladom

Poloskorá odroda ľadového šalátu určená pre jarné a jesenné pestovanie. Hlávka je veľká, stredne zelená so zvlnenými vonkajšími listami bez antokyanu. Je veľmi odolná voči vybiehaniu do kvetu a preto je vhodná pre postupný zber. Vegetačná doba je 75 - 85 dní.

400s0,53 €
Semená: Šalát ľadový celoročný LARSEN

Poloskorá odroda ľadového šalátu, určená pre celoročné poľné pestovanie, je veľmi odolná proti vybiehaniu a plesni šalátovej, rasám NL 1 - 17, 20. Hlávka je stredne veľká až veľká, dobre zavinutá a prekrytá listami.

500s0,62 €
Semená: Šalát ľadový celoročný STAMIR
  Skladom   Novinka

Poloskorá odroda šalátu, určená na celoročné poľné pestovanie, je veľmi odolná voči vybiehaniu. Odolná je voči plesni šalátovej, rasám NL 1 až 17, 20. Hlava je stredne veľká až veľká, uzatvorená a dobre prekrytá listami. Je veľmi odolná proti vybiehaniu do kvetu, preto je vhodná na postupný zber. Vegetačná doba je 75 - 85 dní.

500s0,91 €
Semená: Šalát hlávkový ľadový celoročný KAMELOT
  Skladom

Poloneskorá odroda hlávkového ľadového šalátu typu Batavia, určená pre celoročné poľné pestovanie. Hlávka je stredne veľká, okrúhla, žltavo-zelenej farby bez antokyanu, s jemnou vnútornou štruktúrou. Odroda vyniká vysokou odolnosťou voči vybiehaniu a jemnou chuťou. Vegetačná doba je 80 - 90 dní.

500s0,91 €
Semená: Šalát listový DUBÁČEK
  Skladom

Odroda dubolistého šalátu vhodná na celoročné pestovanie. Šalát je vhodný na konzumovanie v čerstvom stave a ozdobenie pokrmov. Listy je možné postupne odlamovať alebo zberať celé ružice. Vegetačná doba od výsevu je 50 - 55 dní.

500s0,53 €
Semená: Šalát listový červený VERALA
  Skladom   Novinka

Odroda červenolistového dubolistového šalátu, vhodná na celoročné pestovanie. Šalát je vhodný na konzumovanie v čerstvom stave a ozdobenie pokrmov. Listy je možné postupne odlamovať alebo zbierať celé ružice. Vegetačná doba od výsevu je 50 - 55 dní.

500s0,53 €
Semená: Šalát listový červený REDIN
  Skladom

Odroda červenolistého dubolistého šalátu, vhodná na celoročné pestovanie. Šalát je vhodný na konzumovanie v čerstvom stave a ozdobenie pokrmov. Listy je možné postupne odlamovať alebo zberať celé ružice. Vegetačná doba od výsevu je 50 - 55 dní.

500s0,53 €
Semená: Špenát novozelandský
  Skladom

ŠTVORBOK. Menej známy druh listovej zeleniny pestovaný na listy. Rastliny sa bohato vetvia a v letnom období nevybiehajú do kvetu.

5g (40s)0,67 €
Semená: Špenát F1
  Skladom

Poloneskorý hybrid určený pre celoročné pestovanie. Listy sú veľké, oválne, tmavozelené a stredne bublinaté. Je odolný proti plesni špenátovej, riasam 1 - 4 a toleruje výkyvy teplôt. Vegetačná doba od výsevu je cca 55 dní.

5g (350s)0,67 €
Semená: Špenát WINTERRIESEN
  Skladom   Obľúbené

Nehybridná odroda špenátu, určená na celoročné pestovanie. Tvorí polovzpriamené rastliny so stredne zelenými, veľkými, slabo bublinatými listami. Je vhodný na spracovanie v čerstvom stave a mrazenie. Vegetačná doba od výsevu je cca 55 dní.

5g (250s)0,38 €